|
Ring oss i dag på:
|
|
73 80 74 00
|
|
Coop-medlem?
Sjekk her om ditt samvirkelag har 10% rabatt hos oss
|
Vi leverer nytt syn til flygere
Trondheim Øyelegesenter velges ofte når norske trafikkflygere skal laserkorrigere synet sitt.
Ingen yrkesgruppe har så strenge krav til godt resultat.
|

KRAV: Synskravene er svært strenge for flygere.
|
|
Stadig flere flygere i den sivile luftfarten ser - bokstavelig talt - fordelen av å slippe briller og kontaktlinser i cockpiten. Opp gjennom årene har en rekke norske trafikkflygere kommet til Trondheim Øyelegesenter for å kvitte seg med synshjelpemidlene.
Vi har laserkorrigert synet til flygere både i SAS, Widerøe og tidligere Braathens.
|
|
Slutt på plunder
En fellesnevner for å bli brille- og linsefri, er plunderet disse hjelpemidlene fører med seg i luftfartens yrkeshverdag.
-For Trondheim Øyelegesenter som klinikk er alle yrkesgrupper like viktige med tanke på resultatet, sier øyekirurg og daglig leder Jan Guldahl.
-Men det er klart at det er ekstra inspirerende å oppleve at mange i den yrkesgruppen som har de strengeste synskravene velger oss.
-Og likedan: at de faktisk kommer hit fra så og si alle kanter av landet.
|
|
 |
|
Møt flygere
På denne siden kan du møte noen av flygerne som har kvittet seg med briller og linser ved Trondheim Øyelegesenter. Her forteller de om fordelene ved å være brille- og linsefri.
|
|
Se video med Norwegian-flyger Per Einar Lundereng her.
"Så klart har jeg aldri sett stjernehimmelen"
|
|
Strenge krav
Ingen yrkesgruppe har så strenge krav til godt syn som flygerne.
Det er felleseuropeiske bestemmelser som setter krav til synet for sivile norske flygere.Kravene er strenge, ikke minst når det er snakk om laserkorreksjon.
Godkjenning
For at en flyger skal få godkjenning av luftfartsmyndighetene, må han eller hun før laserkorreksjonen ikke være mer nærsynt enn -6 eller mer langsynt enn +5.
Etter behandlingen må synet være ytterst stabilt og det må ikke forekomme komplikasjoner. Videre må evnen til å se kontraster være uendret.
Undersøkelse
Flygeren som er laserbehandlet må gjennomgå en øyeundersøkelse som er godkjent av Luftfartstilsynet før han eller hun kan begynne å fly igjen.
Faktakilde: Lovdata
|
|
|
Flygere fikk nytt syn med laser
Valgte Trondheim Øyelegesenter |
|
-IntraLASIK gjorde at jeg bestemte meg for laser.
Roy Solgård, kaptein, Widerøe
|
|
|
|
-Dette var i tråd med forventningene mine.
Sverre Asphaug, kaptein i tidl. Braathens
|
|
|
|
-Klinikkens omdømme var avgjørende.
Roger Fallås, kaptein i Widerøe, Horten
|
|
|
|
-En fantastisk følelse. Jeg er veldig fornøyd.
Oddvar Sand, flykaptein Widerøe, Sømna
|
|
|
|
-Laserkorreksjonen ga meg et nytt liv.
Per Einar Lundereng, flyger i Norwegian, Trondheim
|
|
|
|
-Laserbehandlingen var sjokkartet enkel og rask.
Morten Thorseth, flykaptein i Widerøe, Namsos
|
|
|
|
-Dette var ett hundre prosent vellykket.
Bjørn Johnsen, flykaptein i Widerøe, Gjerdrum
|
|
|
|
-Nå "sitter jeg bedre" i stolen i cockpit.
Sverre Græsholt, flyger Widerøe
|
|
|
|
|